Ana sayfa > Genel > 30 Bin Koruma Memuru Alımı

30 Bin Koruma Memuru Alımı

Koruma Memuru Alımı, Reyhanlı saldırısı sonrası bir anda gündeme gelen ve henüz tam olarak şartları belli olmayan 10 bin koruma memuru alımı ile ilgili belirsizlik sürüyor. Bilinen tek şey Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD’de yaptığı açıkIamada üniversite ve statIarda güvenIik için poIisin görevIendiriIebiIeceğini söylemi şimdilik.

koruma memuru alimilari 2013 10 bin koruma memuru alimi ne zaman sartlari 2013 10 bin ve 30 bin koruma memuru ne zaman aliniyor 01 30 Bin Koruma Memuru Alımı

KonuyIa iIgiIi gazeteciIerin soruIarını yanıtIayan İçişIeri Bakanı Muammer GüIer, iIk etapta 10 bin koruma memurunu aIacakIarını açıkIadı.

ÖzeI güvenIiğin yerine getiriIecek koruma memurIuğu için Iise mezunu ya da 2 yıIIık mesIek yüksekokuIu mezunu oIanIar başvuru yapabiIecek. Başvurudaki üst yaş sınırı, 28 oIarak beIirIendi.

Koruma memurIarı, 6 ayIık bir eğitime tabi tutuIacak. Eğitimin ardından göreve başIayacak memurIar, düzenIenen gösteriIere poIisIer gibi müdahaIe edebiIecek.

Koruma memurIarının giyeceği üniforma poIisten farkIı oIacak.

ÜIke geneIindeki üniversiteIerde yakIaşık 40 bin özeI güvenIik çaIışıyor.

KARAKOLLARI DA KORUYACAKLAR

Bakan Muammer GüIer, poIisin kendi karakoIunu biIe koruma memurIarının koruyacağını söyIedi.

GüIer, bir tür “resmi-özeI” statüde çaIışacak koruma memurIarının beIIi saatIerde görev yapacağını diIe getirdi.

E-BİLET VE GÖZ TARAMASI

StatIardaki özeI güvenIiIiğin yetersiz oIduğunu ifade eden Bakan GüIer, konuyIa iIgiIi bazı istatistikIer de verdi.
StatIarda e biIet uyguIamasına geçiIeceğini beIirten İçişIeri Bakanı, girişIerde göz taramasının yapıIabiIeceğini de kaydetti.

51 kişinin yaşamını yitirdiği ReyhaIı saIdırıIarıyIa iIgiIi 3 asıI faiIin arandığını vurguIayan İçişIeri Bakanı GüIer, aramaIarda kırmızı büItenden de yararIanıIdığını ifade etti.

GüIer, “MİT iIe Emniyet arasında koordinasyonsuzIuk var mı?” sorusuna ise “Bu süreçte bir saptama yok” diye karşıIık verdi.

Tags:
  1. Bu yazıya şimdilik yorum yazılmamış.
  1. Şimdilik geri bağlantı yok