Ana sayfa > Soru-Cevap > 10 Kasım 2012 Hangi Gün?

10 Kasım 2012 Hangi Gün?

10 Kasım 2012 Hangi Güne denk geliyor, 10 kasım tatil mi, 10 Kasım Hangi Gün ? Kutlamaları Nasıl Olacak.

10 kasim gn 10 Kasım 2012 Hangi Gün?

Türkiyenin Yas Günü Bu yıl 10 Kasım 2012 Cumartesi Günüdür.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatütk’ün Hayata veda ettiği gündür, Türk Milletinin yas günüdür 10 kasım.

10 Kasımda Neler Yapmalıyız

Atatürk devrimleri bugün birçok ülkede örnek olarak kabul görmüş bir vaziyette ele alınmaktadır. Bağımsızlığını tam olarak kazanamamış birçok ülkeye Atatürk devrimleri, ilham kaynağı olmaya devam etmektedir.

Bizler her 10 Kasım’ı, bıraktığı eserlerin izinde, ülkeyi daha da ileriye götürebilmek adına neler yapılabileceğinin ortaya konulması gereken bir gün olarak görmeliyiz.

10 Kasım’ı, Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ni bizlere emanet ettiği bir gün olarak düşünmek, sanırım doğru bir yaklaşım olarak kabul görecektir.
Atatürk’ün halkını ülke yönetiminin tek sahibi yapması, ülkenin öz kaynaklarını da milletin hizmetine vermesi, O’nu son derece, diktatörlükten uzak, vatan ve millet sevdalısı bir lider olarak karşımıza çıkarmaktadır. Kendisini Türk milletinin bağımsızlık mücadelesine adayan Atatürk, hiçbir zaman şahsi menfaatini düşünmemiş, sadece milletin menfaatleri doğrultusunda hareket etmeyi yegâne yol olarak görmüştür.

Bir insanı anmak, onu kaybetmenin verdiği büyük hüznün yanında, onu daha iyi anlamanın gereğinin ortaya konulması gereken bir gün olarak değerlendirilmelidir. O’nun hayatını, ilkelerini ve bizden yapmamızı istediği şeyleri, bilimsel olarak ortaya koymak ve uygulamak, bizlerin birinci vazifesi olmalıdır.

Kopamazsin.net

Tags:
  1. Bu yazıya şimdilik yorum yazılmamış.
  1. Şimdilik geri bağlantı yok