Ana sayfa > Soru-Cevap > Cuma Namazı Saati Adana 2 Kasım 2012

Cuma Namazı Saati Adana 2 Kasım 2012

Saatlerin geri alınması ile ezan saatleride değişti. Kış saati uygulamasına geçilince ilk Cuma Namazı Saati bilmeyenler olabilir… Peki Cuma Namazı Saati Kaçta :

Cuma namazının saati öğle arasına denk gelmesi kuşkusuz namaz kılmak isteyenler memurlar içinde önemli bir konudur.

Adana İlinin, Cuma Namazının Saati değşti. 2 Kasım 2012 Cuması Namaz Saati 11:30 dan 12:00 olarak değiştirilip sabitlendi. Buna göre Adana İçin Cuma Namazı Saatide 12 : 00 olarak açıklanmıştır

2 Kasım Adana Namaz Saati kaçta , Adana Namaz Saati 2.11.2012

namaz saati adn 01 300x252 Cuma Namazı Saati Adana 2 Kasım 2012

Adana İl Müftülüğü’nden, Sezai Erdal, “Kamu kuruluşlarında çalışanların cuma namazlarına daha rahat yetişmelerini sağlayacak bu uygulama yaz saatine geçilip, saatler bir saat ileri alınıncaya kadar devam edecek” dedi.

Cuma Namazı Kaç Rekattır Bilgi

Cuma günü 16 rekat namaz kılınır. [Bunun iki rekatını kılmak farzdır. Öğle namazından daha kuvvetli farzdır.] Bunlar sırası ile şöyledir:

1-
Önce, Cumanın dört rekatlık ilk sünneti kılınır. Bu sünnet, öğle namazının ilk sünneti gibi kılınır. Sonra, cami içinde ikinci ezan ve hutbe okunur. Hutbe okunduktan sonra, ikamet okunup, cemaat ile Cuma namazının iki rekatlık farzı kılınır.

2-
Cuma namazının farzı kılındıktan sonra, dört rekatlık son sünneti kılınır. Bunun kılınışı öğle namazının ilk sünneti gibidir.

3-
Bundan sonra, ‘Vaktine yetişip kılmadığım son öğle namazının farzını kılmaya‘ diye niyet ederek, öğle namazının farzı gibi zuhr-i ahir denilen bir namaz kılınır.

4-
Sonra da, sabah namazının sünneti gibi iki rekat vaktin sünneti kılınır. Bundan sonra, Âyet-el-kürsi ve tesbihler okunup, dua edilir.

Namaz Saati Saati kaçta adana 2 kasım 2012 , Cuma vakti  saati kaçta , Kış uygulasında Cuma Namazı saat kaçta 2 kasım 2012

Kış saati ile değişen Namaz Saatlerini sayfamızda bulabilirsiniz…

Tags:
  1. Bu yazıya şimdilik yorum yazılmamış.
  1. Şimdilik geri bağlantı yok